Boomerang hiring: privítajte bývalých pracovníkov naspäť v kolektíve, z ktorého predtým odišli

Začleniť do náboru nových zamestnacov aj niekoľko divokých kariet s tými, ktorí už na zozname zamestnancov v minulosti figurovali, šetrí firmám výdavky na školenia a z dlhodobého hľadiska ich to dokáže dokonca posunúť za hranice vlastných očakávaní. Nazrieť späť do databázy tých najlepších exzamestnancov, ktorí pre vás v minulosti pracovali, môže byť pre firmu záchranou v hodine dvanástej. Ako je už zrejmé, boomerang hiring má zmysel.
Svet zamestnávateľovПовна стаття

K zamestnaneckej skúsenosti prispieva aj znenie pracovnej ponuky, vyhráva prvý dojem

Časy sú turbulentné, gigantickí zamestnávatelia strácajú dobrú povesť a denne neprichádzajú len o stovky kvalifikovaných profesionálov v odbore. Či už zámerne, alebo nevedome, ohrozujú tým nielen svoju povesť, ale aj hodnotu značky. Zamestnanecká spokojnosť (EX) je dnes pritom jedným z najdôležitejších ukazovateľov úspešnosti a vyspelosti firmy.
Firemná kultúraПовна стаття

Štvordňový pracovný týždeň testujú firmy čoraz častejšie, reálny je pre pár odvetví

Skrátením by sa mal počet odpracovaných hodín znížiť zo 40 na 32 hodín v týždni. Neraz to znamená, že zamestnanec musí odpracovať na úkor chýbajúceho pracovného dňa desať hodín počas ostatných dní v týždni. Preto je v súčasnosti kratší pracovný týždeň skôr možnosťou a vecou individuálne navrhnutej zmluvy medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
Efektivita práceПовна стаття

Nuda v robote: Boreout by ste nemali podceňovať, ale ani zneužívať

Nie je to omyl. Boreout je naozaj iný typ vyhorenia, než burnout. Prvé príznaky toho, že máte v tíme zamestnancov, ktorí majú blízko k boreoutu, sú viditeľné skôr, než pri tých s burnoutom. Toto vyhorenie z nudy je totiž podmienené náročnosťou pracovných úloh a skutočnými schopnosťami jednotlivcov, ktorí vykonávajú pridelené projekty. Prevenciou voči nemu je dobrá stratégia plánovania a controlling vykonaných úloh, no takisto pravidelná komunikácia s pracovníkmi. Zlaté pravidlo - nezostávajte pri jednom vzorci…
Svet zamestnávateľovПовна стаття

Ako si spríjemniť pracovný deň? Skúste tieto tipy

Ďalší pondelok. Ďalšie upršané ráno. Ďalší pracovný deň, keď sa doslova nútite vyliezť z postele a prichystať sa do práce. Najmä v zimnom období nie je nič príjemné zobudiť sa do tmy, celý deň sedieť za počítačom a opäť skončiť za tmy. Skúste si svoj pracovný deň spríjemniť našimi tipmi a nalaďte sa na pozitívnu vlnu.
Efektivita práceПовна стаття

Elon Musk ako CEO: Vyrazil polovicu personálu Twitteru, potom zakázal prácu z domu

Len na začiatku novembra prenikla na verejnosť informácia o tom, že v porovnaní s predchádzajúcim vedením, sa nespokojnosť zamestnancov zvýšila až o 60%, no bol to iba začiatok. Za normálnych okolností by si šéf spoločnosti povedal, že je asi najvyšší čas hľadať nové posily do tímu. Nie v prípade Muska. Ten len pred niekoľkými hodinami oznámil, že padáka dostanú ďalší zamestnanci. Vrátane tých vo vedúcich funkciách.
Zahraničný trhПовна стаття