Ako si spríjemniť pracovný deň? Skúste tieto tipy

Efektivita práceJozef Gašparík
Ako si spríjemniť pracovný deň? Skúste tieto tipy

Ďalší pondelok. Ďalšie upršané ráno. Ďalší pracovný deň, keď sa doslova nútite vyliezť z postele a prichystať sa do práce. Najmä v zimnom období nie je nič príjemné zobudiť sa do tmy, celý deň sedieť za počítačom a opäť skončiť za tmy. Skúste si svoj pracovný deň spríjemniť našimi tipmi a nalaďte sa na pozitívnu vlnu.

Zimné obdobie nesrší práve pozitívnou energiou a ak nie ste milovník hmlistého, šedého a vlhkého počasia, ani vy nie ste priam pozitívne naladení. Máme pre vás však zopár tipov, ktoré vám pomôžu skočiť do nového dňa tou správnou nohou a v dobrej nálade.

1. Nepodceňujte oblečenie. Oblečenie je niečo, čo vyjadruje, aký sme, ako sa cítime a akú máme náladu. Keď ráno stojíte pred skriňou a neviete si nič vybrať, lebo sa v ničom necítite najlepšie, váš deň tým ešte viac utrpí. Skúste si nachystať celý outfit večer pred spaním. Skúšajte vzory, farby, strihy aj štýly a nájdite si ten svoj.

Tip: Vždy majte po ruke prichystaný variant pre krízové prípady – jednoduchý look, po ktorom môžete siahnuť kedykoľvek. Napríklad obyčajné rifle, tričko a sako. V chladnom období toto kombo viete jednoducho obmieňať tak, že tričko vymeníte za rolák alebo ľahký svetrík. A keď k tomu pridáte zopár doplnkov, aj ten najobyčajnejší look premeníte na sofistikovaný outfit.

2. Zaobstarajte si okuliare na počítač. Najmä, ak celý deň pozeráte do monitora, budete mať na konci dňa oči suché, červené a podráždené. Naše oči totiž majú tendenciu pri pozeraní do monitora alebo čítaní mrkať menej často a tým sa aj menej zvlhčovať. Pomôžu vám preto dizajnové dámske okuliare s filtrom proti modrému svetlu. Tie chránia oči a blokujú škodlivé lúče z obrazoviek. A vhodné je mať pri počítači tiež zvlhčujúce očné kvapky a sem tam si kvapnúť a dodať očiam vlhkosť.

3. Kúpte si polohovací pracovný stôl. Sedieť viac než osem hodín za stolom nie je pre telo to pravé. Nečudujte sa, keď si budete znovu sťažovať na boľavý chrbát. Vyskúšajte preto stôl, ktorý viete jednoducho zvýšiť tak, že pri ňom budete stáť. Práca postojačky je prospešná pre zdravia a je tiež dokázané, že zvyšuje efektivitu a podporuje kreativitu.

4. Urobte si poriadok na stole. Možno máte radi svoj „kreatívny bordel“ na stole, no vo väčšine prípadov je to len rušivý element, ktorý vám uberá na produktivite. Zorganizujte si veci na stole, nevzhľadné káble ukryte do šikovnej krabičky pod stôl, papiere a zápisníky dajte do šuplíka alebo priehradky, knihy pekne vyrovnajte do police.

5. Vyskúšajte USB ohrievač na hrnčeky. V zime vám isto príde vhod. Určite ste si neraz urobili kávu, sadli k počítaču a pustili sa do práce, no v návale produktivity ste na kávu celkom zabudli a celý obsah hrnčeka je studený a piť sa nedá. Vďaka jednoduchému ohrievaču na hrnčeky už sa vám toto nestane, keďže nápoj bude stále teplý.

6. Nechajte si dostatok času na ranný rituál. Vstať a za päť minúť už letieť z domu, aby ste stihli prísť do práce včas je len zbytočne stresujúce a na dobrej nálade vám to isto nepridá. Nechajte si preto ráno dostatok času na vaše ranné rituály, v pokoji si napríklad uvarte kávu, prečítajte si pár stránok knihy, meditujte, zacvičte si jogu. A ak potrebujete viac spánku, radšej bežte spať o niečo skôr a doprajte si skutočne aspoň tých odporúčaných 7 hodín kvalitného spánku.

Якщо ця стаття була для вас корисною, ми будемо дуже раді, якщо ви підтримаєте нас, поділившись нею в соціальних мережах. Дякую!