[title]HR associate with French language[/title]
[link]https://pracuj.sk/ponuka/hr-associate-with-french-language-5362[/link]
[info]Grafton / nástup 14.8 / Bratislava[/info]
[/offer]
Podľa prieskumu agentúry BetterUp, ktorý sa uskutočnil na vzorke 1789 respondentov, dokáže belonging znížiť počet sick days až o 75%. Vďaka pocitu spolupratričnosti a uznania majú zamestnanci súčasne väčšiu motiváciu zostať v terajšej práci a ako poukazuje prieskum, riziko zmeny zamestnávateľa dokáže klesnúť až o 50%. Belonging by však nemal prebeihať len na jednej úrovni, ale mal by v rámci DEI stratégie (teda diverzity, rovnosti a inklúzie) zohľadňovať rozličné aspekty pracovného života.
\n[articles]
[article]
[title]Sociálny kapitál zveľaďujte aj na pracovisku. Interakciu medzi zamestnancami zlepšíte týmito trikmi[/title]
[link]https://pracuj.sk/magazin/socialny-kapital-retencia-interakcie-zamestnancov[/link]
[/article][article]
[title]Úspešnej kariére prospieva networking. Belonging zase dopomáha k tomu, aby ste si pracovné kontakty nepotopili[/title]
[link]https://pracuj.sk/magazin/networking-socialny-kapital-belonging[/link]
[/article]
[/articles]
Motivátory netreba hľadať len v systéme odmeňovania, retenčných bonusoch či zvyšovaní platov. Aj napriek komplexnosti toho, čo všetko zahŕňa, belonging môže byť stále jednoduchou cestou k dobrej reputácii zamestnávateľa či tajným tromfom v rámci employer brandingu. So začleňovaním všetkých členov tímu do procesov vo firme mizne z pracoviska outsiderstvo a jednotlivci cítia, že ich prítomnosť je dôležitá.
\n[offer]
[title]Fitness trénerka pre ženské fitness programy[/title]
[link]https://pracuj.sk/ponuka/bratislava-part-time-fitness-trenerka-pre-zenske-fitness-programy-5385[/link]
[info]Nika Trnik / nástup 4.9 / Remote[/info]
[/offer]
Vlaňajšia štúdia Qualtrics označila belonging ako najsilnejší faktor, ktorý má vplyv na výkon zamestnancov a ich záujem o to usilovať sa o dosiahnutie firemných cieľov. Nevyčísliteľnými, zato cennými benefitmi sú pre zamestnancov možnosti participácie, získanie uznania a príležitosť realizovať nápady vlastným spôsobom, ktorý nemusí byť tradičný či súlade so zaužívanými firemnými postupmi. Plusom pre firmu však vďaka tomu môže byť inovatívnosť a predpoklad na objavenie nových trhových príležitostí.
\n[articles]
[article]
[title]Quiet hiringom sa zamestnávanie vymyká spod kontroly: Dospeli sme k toxickým pracoviskám, kde nikto netuší, čo očakávať?[/title]
[link]https://pracuj.sk/magazin/firemna-kultura-quiet-hiring-quitting-toxicke-pracoviska[/link]
[/article][article]
[title]Náborový marketing vás ako zamestnávateľov zatraktívni, no naozaj ním predstavujete svoju jedinečnosť?[/title]
[link]https://pracuj.sk/magazin/naborovy-marketing-ako-na-naborove-video[/link]
[/article]
[/articles]
So získavaním väčšieho množstva príležitostí a uvedomovaním si vlastného vkladu do chodu spoločnosti sa zlepšuje aj zamestnanecká skúsenosť. A práve tu prekonáva belonging iniciatívy, ktoré sa zvyčajne vzťahujú najmä na diverzitu, rovnosť a inklúziu. Ľahko zapamätateľnou mantrou pre fungujúci belonging je pravidlo štyroch C: comfort, connection, contribution a commitment. V praxi tieto kroky ilustrujú postupné začleňovanie sa v kolektíve a firme: od pocitu uznania a podpory (comfort), cez zdieľanie názorov (connection), po vítanie nových postupov (contribution) až po posilňovanie diverzity (commitment).
\n[offer]
[title]Operátor[/title]
[link]https://pracuj.sk/ponuka/operator-5285?isPromoted=true[/link]
[info]PPC Čab / nástup 3.9 / Čab[/info]
[/offer]
Tieto atribúty sú navyše merateľné prostredníctvom osobnostných testov či dotazníkov. Podpora zo strany zamestnávateľa môže následne po ich vyhodnotení nadobúdať aj podobu formovania či usmerňovania zamestnancov v ich kariérnom raste. Takéto úsilie pritom nemusí nutne značiť taktiku quiet hiringu. Prideľovať pracovníkom nové kompetencie signalizuje prejav dôvery a prípravy na povýšenie, napríklad aj prostredníctvom upskillingu či nadobúdania kompetencií v dôležitých otázkach firemného rozvoja. V neposlednom rade, belonging ako neustály proces dáva každému zamestnancovi pocit slobody prejavu a istoty, že môže byť sám sebou, a to nielen po kariérnej, ale tiež osobnej stránke.
',category:"Dátové prieskumy",published:!0,scheduled:!1,author:"Ján Krajč"}